Слаб съдия засили „Хасково“ към „Б“ група

Сакар нюз
От Сакар нюз октомври 25, 2014 07:57

Реферът Георги Кабаков свири вчера на Ямача един от най-слабите си мачове. От неговите неадекватните решения потърпевш е „Хасково“, който загуби с 0:1 от „Марек“. Гостите вкараха чрез Еньо Кръстовчев още в 6-ата минута.

Съдията не даде две дузпи за домакините.  На два пъти играчи на гостите си послужиха с ръцете, за да спрат топката, но пак никаква реакция от страна на пловдивския рефер. Той окончателно изпусна мача в 31-ата минута, когато неочаквано капитанът на гостите Милен Лахчев се просна на земята, защото уж го бутнал Емил Ангелов. Дупничанинът виеше от болка, та чак на трибуните се чуваше, докато не дойде реферът при него. След това изведнъж скочи на краката и хукна да се разправя със страничния рефер. И така цели четири минути, докато Кабаков набере смелост да отсъди нещо. Накрая по соломоновски той даде даде жълти картони на Емил Ангелов и на Милен Лахчев, който продължи да спори с реферите, но нова санкция не последва.

В 40-ата минута бе най-чистото положение за гол на „Хасково“ Атанас Кръстев намери непокрит в наказателното поле Деян Лозев, който от малък ъгъл стреля, но нацели страничната греда.

За загубата вина има не само реферът, основната е на червено-белите. Те излязоха уплашени от самото начало, нямаха самочуствие и желание да победят. През второто полувреме хасковлии продължиха да се лутат по терена, без да намерят начин, по който да стигнат поне до равенство заради 400-те верни привърженици, които бяха на трибуните в мразовития октомврийски следобед.

След загубата от „Марек“ домакините окончателно се закотвиха на дъното и могата вече да мислят за предстоящия си сезон в „Б“ група, ако въобще има тим.

В сряда „Хасково“ приема „Банско“ в мач за купата на България.

Георги Кабаков показа жълт картон на капитана на "Марек" Милен Лахчев и на Емил Ангелов

Георги Кабаков показа жълт картон на капитана на „Марек“ Милен Лахчев и на Емил Ангелов