Още 14 успеха от Атлетическа лига от “Go kids” в столицата

От Милена Митева май 19, 2017 14:43

Още 14 успеха от Атлетическа лига  от “Go kids” в столицата

Общо 14 медала – 6 златни, 5 сребърни, 3 бронзови спечелиха лекоатлети от Харманли.
Състезанието за деца от 8 до 15 години се проведе в София, на стадион „Васил Левски“, на 14 май, неделя.
Най-добре се представи Симона Георгиева, която завоюва три медала. Първото злато от столицата бе на 60 метра, а среброто дойде от скок от място. Атлетката завоюва и второ място на щафета 2 x 50 (дете – възрастен).
Симона донеси успехи и от предишните два кръга на състезанието. Тогава тя също бе със златен медал на 60 метра.
Станислав Колев постигна успехи за два медала. Той има резултати за златен в дисциплината скок от място и бронзов – на 60 метра.
С две отличия в третия кръг на състезанието се записа и Иванина Иванова, която за първи път участва в подобен турнир. Заслужи сребърен приз за скок от място и бронзов – на 60 метъра гладко бягане.
В дисциплината скок дължина от място, златни медали грабнаха Анелия Асенова и Божидар Саръбоюков.
На щафетата Рая Милкова и баща й Борислав Милков се представиха отлично за трети пореден път и станаха шампиони.
Станимир Иванов направи дебютно участие на състезание и взе сребърен медал на скок от място.
Християна Налбантова завоюва бронзов в същата дисциплина. „Причината да не се класира на по -челна позиция бе лошо здравословно състояние“, обясни Иван Еджиев – един от треньорите на атлетите.
Спортистите от Харманли ще се явят на 4 кръг от състезанието на 1 октомври. След това за тях ще има още две надпревари преди крайното класиране.
В събота, 20 май турнирът „Тереза Маринова и приятели“ ще бъде поредното изпитание за спортистите от Града на Белоногата. На него ще участват 12 деца в дисциплините – 40 метра гладко бягане, 40 метра препятствие, скок дължина от място, 60 метра и 150 метра. Най-малките спортисти, които ще участват са в категорията – родени през 2011 г (6-годишни).