Над 30 тенисисти се състезаваха за „Купата на кмета“

Дияна Атанасова
От Дияна Атанасова ноември 25, 2015 18:25 Updated

• Състезанието се провежда за четвърта поредна година

На 22 ноември, в една от новите спортни зали в Любимец, се проведе турнир по тенис на маса „Купата на кмета“. Турнирът се провежда за четвърта поредна година, а с всяка следваща претендентите за купата се увеличават. Кметът на общината Анастас Анастасов, под чиято егида и организация се провежда спортното състезание, откри с думите: „Благодаря на всички, които се отзовахте на поканата и днес сте в Любимец. Желая Ви приятна, спортсменска игра и нека по-добрият победи“. След това той, заедно с председателя на СКТМ „Любимец 13“ Груди Грудев изиграха приятелски мач и дадоха началото на състезанието.

По регламент двубоите се проведоха в 5 категории: младежи до 12 години, младежи до 15 години, младежи до 18 години, девойки и мъже.

В първата, до 12 години челните три места заеха: 1-во място – Кирил Кирилов, 2-ро място Мартин Гайдаров и на 3-то Наско Карчев.

Във втората – младежи до 15 години се класираха: на 1-во място младата надежда на СКТМ „Любимец 13“ Иван Желев, на 2-ро – Йордан Гайдаров, а на 3-то Георги Москов.

В категорията до 18 години на 1-во място се нареди Георги Тонев, на 2-ро Андрей Михайлов и на 3-то Тодор Георгиев.

При „девойките“ първо място взе младата тенисистка Мелиса Ахмед.

Най – оспорвани бяха двубоите в категорията „мъже“. След няколко часова игра 1-во място взе Тодор Желев, 2-ро – Александър Проданов и 3-то Александър Кълвачев.

Всички победители в отделните категории получиха купи, медали и спортни подаръци.