„Герганин извор“ и „Хеброс“ с впечатляващи победи

От Милена Митева ноември 1, 2015 10:47

• Вестник Харманлийски НОВИНИ, брой 40/642, година XIII, 30 октомври – 5 ноември 2015

С резултат 1:4 завърши срещата между „Любимец“ – „Герганин извор“. Тя се игра в събота на градския стадион в Любимец и бе от VIII кръг на ОФГ – Хасково.
От самота начало на мача гостите от „Белият балет“ навлезнаха добре в играта и наложиха превес над домакините. Това даде резултат в 15 – та минута на мача, когато голмайсторът на Бисер – Петър Вълков – Парапината се оказа най-съобразителен и откри резултата.
Последваха атаки към двете врати и играчите от тима на домакините успяха да изравнят чрез спорен гол за игра с ръка. Това още повече амбицира играчите на Бисер, които отбеляза три безответни гола във вратата на домакините. Дело на щатния си голмайстор – Прапината са две от пападенията, а третото бе реализирано от Николай Неделчев от дузпа в 90-тата минута.
Другият отбор от Харманли „Хеброс“ разгроми „Възход“ – Радиево, като гост с резултат 6:0.
Мачът „Раковски“ – Ивайловград, и „Бенковски“ – Симеоновград, бе анулиран.
Резултати от останалите срещи: „Извор АМ“ – Горски извор – „Аида“ – Караманци – 1:1, „Стефан Караджа“ – Срем- „Топлика“ – Минерални бани – 1:2, „Хасково 1957“ – Сакарски спортист 04“ – 3:0.
„Топлика 1977“ – Минерални бани – „Свиленград 1921 II“ – 1:1.
През следващия, IX кръг, на 31 октомври в Хасково „Герганин извор“ се среща с „Хасково 1957“. На другия ден „Бенковски“ играе със „Стефан Караджа“ в Срем:
„Сакарски спортист 04“ – „Хеброс 1921“.
Временното класиране се води от „Аида“ – Караманци, с 22 точки, а втори са „Хеброс“ с 6 т. „Сакарски спортист – 04“, с 15 т. „Бенковски“ е 5-ти с 10 точки, а Герганин извор“ на 7-мо място с 9 т.
Трети в селската група е „Хасково 1957“.
Последни са „Раковски“, който на последните мачове не се явяват.