„Герганин Извор“ и “Хеброс“ разгромиха съперниците си

От Милена Митева ноември 20, 2015 10:14

„Герганин Извор“ и “Хеброс“  разгромиха съперниците си

„Герганин извор“ се завърна на пътя на победата, след като разгроми отбора на „Топлика“ – Минерални бани, с 3:0. Срещата се игра на градския стадион в Харманли през неделния ден, 15 ноември, и бе от XI кръг на ОФГ – Хасково.
Мачът започна с тотален натиск на домакините от „Белият балет“, чиито играчи се “надпреварваха” да правят пропуски, кой от кой по фрапиращи.
При резултат 0:0 завърши първото полувреме. Втората част на играта започна отново с натиск на „Герганин извор“ и след два пропуска от тяхна страна гостите успяха да направят контраатака и спечелиха право за изпълнение на дузпа. Тя бе изпусната от капитана на гостуващия отбор. Пропуснатият шанс амбицира отбора на село Бисер, чийто играчи успяха най-накрая да отбележат първо попадение във вратата на противника. То бе дело на Владимир Василев – Томази с 30-метров шут.
Другите два гола до края на играта бяха на Петър Вълков – Парапината.
Срещата завърши при резултат 3:0.
Другият отбор от града – „Хеброс“, успя да спечели дербито срещу „Аида“ – Караманци, като гост с 2:4, след като обърнаха играта от 2:0 за домакините до 4:2. Голмайстори за “Хеброс” бяха Дамян Митев, с два гола, и Николай Димитров и Емил Стойчев – с едно попадение. В друга среща „Възход“, Радиево, победи „Бенковски“ с 1:0.
„Топлика“ – Минерални бани“ – „Хасково 1957“ завършиха с 1:4. Срещата между „Свиленград – 1921 и II“ „Стефан Караджа“ – Срем, завърши при резултат 5:1, а „Извор АМ“ – Горски извор – „Любимец“ завършиха наравно – 2:2 .
В следващия XII кръг, на 21 ноември 2015 г., събота, от 14:30 ч. играят „Стефан Караджа“ и Любимец. „Хасково 1957“ – „Извор АМ“, „Хеброс – 1921“ – Топлика, „Топлика 1977“ – „Аида“. На 22 ноември 2015, неделя, 14:30 ч. играят „Бенковски“ и „Сакарски спортист 04“, „Свиленград – 1921 II и „Възход“.