Георги Ванчев взе телето от „Шестте великденски ангела“

Иван Атанасов
От Иван Атанасов октомври 10, 2016 10:44

Борецът Георги Ванчев спечели 200-килограмовото теле на турнир по борба „Шестте Великденски ангела“ Симеоновград. Той се състоя по време на панаира.
На финала националът пребори конкурента си Петър Богоевски от София
Голямата награда при кадетките – Златен пояср бе окичен на вицесветовната шампионка Петя Делчева от Хасково. В надпреварата тя се изправи срещу съотборничката си Весела Бръмчева. Златен пояс и плакет за заслуги и принос за борбата в България от БФБ получи Росен Бонев, който е треньор и председател на клуба „Вълко Костов“. Наградите връчи петкратен световен и трикратен вицеолимпийски шампион и член на управителния съвет на БФБ Александър Томов. Той бе официален гост на турнира.
В категория до 85 кг златен медалист стана Георги Димитров от Хасково, до 70 кг – Мирослав Иванов от Димитровград. Шампион при момчетата стана Галин Сергеев от Симеоновград. Вицерепубликнаската шампионка Минка Пашова при момичета нямаше противници в категория 30 кг и се пребори с Митко Илиев от Симеоновград, в същата категория, където битката завърши с равен резултат.
Бронзовата медалистка от републиканското първенство Клаудия Колева от Симеоновград стана втора.
Дилян Сашев стана втори при момчетата до 30 кг, а Стивън е на същата позиция в категория до 46 кг.
До 38 кг победата бе за Димитър Кръстев от Мъглиж.
С грамоти от кмета на Симеоновград бяха удостоени за принос в развитието на спорта Димо Костов, Господин Вълчев, Донко Трендафилов, Георги Недев, Кирил Сарджев, Радко Пенев и бивши състезатели на Симеоновград.
Плакет за принос към развитието на спорта получи и Милена Рангелова от Валентин Йорданов – президент на БФБ. Всички състезатели получиха медали, изработени в САЩ.
Надпреварата на тепиха в центъра на града бе посветена и на 103-годишнината от разорението на тракийските българи.