Габриела стана спортист №1 на България за 2015-та

Сакар нюз
От Сакар нюз декември 28, 2015 13:54

• Вестник Харманлийски НОВИНИ, брой 48/645, година XIII, 24-7 декември 2015

Състезателката в тройния скок Габриела Петрова беше определена за Спортист на годината. За нея 2015 г. беше много успешна – тя стана четвърта на световното в Пекин и спечели сребърен медал от европейското в зала в Прага. В тройката влязоха световната и европейска шампионка в кану-каяка Станилия Стаменова и капитанът на националния отбор по волейбол Владимир Николов.За 13-и път в 58-годишната история на класацията лекоатлет печели голямата награда. За последно отличието отиде в ръцете на друга състезателка в тройния скок – олимпийската шампионка от Сидни 2000  – Тереза Маринова в годината на триумфа ѝ. Миналогодишният носител на отличието Григор Димитров зае десетото място в класацията. Хасковлията имаше разочароващ сезон, в който се смъкна до 28-ата позиция в ранглистата на АТП. Състезателката в тройния скок Габриела Петрова стана Спортист на годината за постиженията си през 2015 г. – класира се четвърта на световното първенство в Пекин и спечели сребърен медал от европейското в зала в Прага. Второто място е за световната и европейска шампионка в кану-каяка Станилия Стаменова, а трети – капитанът на националния отбор по волейбол Владимир Николов. Само преди месец Габи бе избрана за атлет на годината от списание “Атлетика”.